Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Şarköy ilçesinde yenilenen Atatürk Caddesi’ni törenle hizmete açtı.

Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yeşil ile maviyi, dağ ile bağı buluşturan Şarköy’ün eşsiz doğal güzelliklere sahip bir ilçe olduğunu söyledi.

Tekirdağ turizminin gözdesi olan Şarköy’ün her yıl yurt içinden ve yurt dışından on binlerce ziyaretçiyi ağırladığını anımsatan Albayrak, “Güzel Şarköy’ümüz tarım ve hayvancılığı, üretim faaliyetleri ve turizm faaliyetleriyle gelişmeye devam ediyor” dedi.

DEKORATİF AYDINLATMA SİSTEMİ KURULDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Şarköy’ün modern yüzünü yansıtması amacıyla Atatürk Caddesi’nin çehresini değiştirdiklerini aktaran Albayrak, şunları kaydetti:

“Bağlı kuruluşumuz TESKİ bünyesinde caddenin altyapısını yenileyerek güçlü ve sağlam yeni hatlar kurduk. Ekonomik kullanım ömrünü dolduran asbest boruları, sağlıklı içme suyu teminine imkan sağlayan borularla değiştirdik. Yol ve kaldırımlara özel tasarımlı kilit taşı döşedik. Dekoratif aydınlatma sistemi kurduk. 18 milyon TL’lik yatırımla Atatürk Caddemizi araç trafiğine kapalı, sosyal yaşama açık Avrupa standartlarında bir cadde haline getirdik. Güzel Şarköy’ümüze yakışan böyle bir projeyi gerçekleştiriyor olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Hizmetlerimiz sürecek, mavi gözlü kentimiz daha da gelişecek.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil de proje hakkında teknik bilgiler verdi.

CHP Tekirdağ milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da törende konuşma yaptı.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı