Ergene’de spor kulüplerine destek devam ediyor.

Ergene Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerine toplamda 510 bin liralık  malzeme desteğinde bulundu.

Malzemelerin teslimi için düzenlenen törene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra Belediye Meclis üyeleri Serkan Bezgin, Mülayim Bedir, spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Ergene Belediyesi Ulaş Hizmet Binası salonunda düzenlenen programda ilçedeki amatör spor kulüplerinin başkanlarına ve yöneticilerine spor malzemeleri teslim edildi. 

ULAŞIM DESTEĞİ DE SÜRECEK

Rasim Yüksel, burada yaptığı konuşmada, kendisinin de Sporun içinden geldiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Spor kulübü başkanlığından belediye başkanı oldum. Spor emek istiyor, zaman istiyor, birikim istiyor. Kolay değil arkadaşlarımızın yükü çok zor, zorlanıyorlar ama tabii biz de elimizden gelen katkıyı her dönem olduğu gibi bu sene de yapıyoruz. Ergene Belediyesi olarak ilçemizi amatör liglerde temsil eden spor kulüplerimize idman forması, yağmurluk, futbol topu, idman şortu gibi malzeme desteğinde bulunduk.

Amatör spor kulüplerine malzeme desteğinin yanı sıra maddi anlamda da destekte bulunduk. Ergene Belediyesi Meclisinde başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ile almış olduğumuz karar doğrultusunda ilçemizi Tekirdağ Süper Amatör ligi, Tekirdağ 1. Amatör ve Tekirdağ 2. Amatör liglerinde temsil eden spor kulüplerine toplamda 660 bin lira  maddi destekte de bulunduk. Her zaman kulüp başkanlarımızın, sporcularımızın yanındayız. Deplasmanda oynayacak olan takımlara ulaşım desteği vermeye daha önceki sezonlarda olduğu gibi bu yıl da devam edeceğiz. Ergene Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanındayız.”

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı