Programa katılan basın emekçilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bölgemiz için herkes bir mücadele halinde. Sizler de vatandaşlarımız ile bizler arasında köprü vazifesi görerek bu mücadeleye katkıda bulunuyorsunuz. Mücadele ortaya koyan tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramını kutluyorum, kolaylıklar diliyorum, başarılar temenni ediyorum” dedi.

Belediye Başkanlığı döneminde 9.5 yılı geride bırakmak üzere olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Vahap Akay, “7 ay gibi bir görev süremiz kaldı. Artık hem işlerimizi toparlıyoruz, hem de yeni seçim döneminin hazırlıklarına başlıyoruz. İnşallah bu süreç ilçemize ve bölgemize hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi’nin artık sonuna gelindiğini, Köşem Meydanı’ndaki çalışmaların da tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Kent Kütüphanemizin açılışını yaptık. Çok ciddi bir asfalt çalışmamız başlayacak Ağustos ayı itibari ile. Önemsediğim işlerden bir tanesi de Yıldırım Beyazıt Mahallesi ve Kızılpınar Mahallesi Düğün Salonu yapım çalışmaları. Her iki salonumuzun inşaatı devam ediyor. Bir aksilik olmaz ise 3-4 ay sonra hizmete açılacak” diye konuştu.

Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda 2. Etap çalışmalarının başladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kent Ormanımızın ihalesine çıktık. Yürüyüş yolları vs. gibi alanlarda çalışmalar başladı. Orada da 3-4 ay gibi bir zamanda işleri tamamlayacağız. O bölgede bir Biyolojik Gölet yapacağız. Şu anda onun ihalesine hazırlanıyoruz. Hedefimiz devam eden işlerimizi Kasım ayı sonu gibi tamamen toparlayarak kendimizi siyasetin rüzgarına bırakmak” açıklamasında bulundu.

Ağustos ayının ikinci yarısı itibari ile Halk Ekmek Fabrikası’nın kapasitesinin günlük 50 bin civarına çıkacağını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy’ü sağlıklı ve ucuz ekmek ile buluşturmaya devam edeceğiz. Kapasitemizi en az iki katı arttıracağız. Satış noktamızı 9’dan 12’ye çıkaracağız. Bazılarının yerlerini değiştireceğiz. Satış saatleri sabah 08.00-09.00 gibi başlayacak, akşama kadar devam edecek. Ekmek çeşitliliği artacak” dedi.