Başkan Çetin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Medeniyetler tarihine eşsiz mücadeleler ve şanlı zaferlerle damga vuran milletimiz milli ve manevi değerleri uğruna canını vermeyi her zaman kendine yüce bir paye olarak görmüştür. Milletimiz kendisini bölmek, parçalamak, diz çöktürmek isteyenlere karşı göğsündeki iman ateşini mücadele azmi ve kararlılığıyla birleştirip her daim yekvücut olarak mücadele etmiştir. Kirli emelleri, yıkım planları her defasında milletimizin sarsılmaz iradesine çarparak yerle bir olan şer odakları, 15 Temmuz 2016’da bir kez daha ortaya çıkarak hain darbe girişimiyle bölücü hedeflerini gerçekleştirmeye çalışmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milli iradeyi ve demokrasimizi ortadan kaldırmayı hedefleyen, en alçak darbe teşebbüsüdür ve Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Kadını, erkeği, genci,  yaşlısıyla  tek vücut olan kahraman milletimiz o gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokakları, meydanları doldurmuş tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısında sadece ve sadece imanıyla, inancıyla canı pahasına karşı koymuş, günlerce meydanları boş bırakmayarak, demokrasiye sahip çıkmıştır.

Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bugün de milli irademizi yok etmek ve hürriyetimizi elimizden almak isteyenlere karşı, milletçe tek vücut olarak canımız pahasına mücadele edip istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağız. Ülkemizin benzer ihanetlere uğramaması için FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı tek yürek olarak kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Bu vesileyle tüm halkımızı 15 Temmuz Cumartesi akşamı saat 20.00’da Bülent Ecevit Parkı’nda düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına davet ediyorum.

Gazete Bakış Haber Merkezi