Çerkezköy’de 26 Ağustos Cumartesi günü Sünnet Şöleni ile başlayan Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında 28 Ağustos Pazartesi günü Andon Arakelyan Kütüphanesi bahçesinde Kitap Fuarı açılırken, aynı gün saat 16.00’da ünlü yazar Şermin Yaşar’ın Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde düzenlediği ve okurları ile bir araya geldiği imza günü etkinliği  gerçekleştirildi. Ardından 30 Ağustos Çarşamba günü saat 16.00’da yine Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde ünlü yazar Ahmet Ümit okurları ile imza gününde buluştu

HADİSE ZAFER BAYRAMI’NDA SAHNE ALDI

Festival kapsamında 30 Ağustos Çarşamba günü saat 20.30’da ise Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ve Kentpark’ta sona  eren fener alayı düzenlenirken, Bando Bando’nun çaldığı marşlar ile binlerce Çerkezköylü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılını kutladı.  

Fener alayının Kentpark’a ulaşmasının ardından Belediye Başkanı Vahap Akay, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı dolaysıyla bir konuşma yaptı ve ardından
ünlü sanatçı Hadise sahneye çıkarak, on binlerce vatandaşa konser verdi.

ÇERKEZKÖY’DE KURTALAN EKSPRES RÜZGARI

Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 31 Ağustos Perşembe günü Kentpark’ta ilk olarak sahneye DJ Mücahit çıkıp hayranları ile buluşurken, ardından Raca, Genco, DJ Dead, Can Göksel, Vesta ve Terapi, daha sonra ise Maalesef Band adlı grup sahneye çıkarak, Çerkezköylü hayranları ile buluştu. Gecenin finalinde ise saat 21.00’de ünlü grup Kurtalan Ekspres sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

SAGOPA KAJMER HAYRANLARI KENTPARK’I DOLDURDU

Festival kapsamında 1 Eylül Cuma günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetball Turnuvası’nın startı verilirken, ardından saat 19.30’da yine Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yoga etkinliği düzenlendi. Gecenin sonunda ise Türkiye’nin ünlü rap sanatçılarından Sagopa Kajmer Kentpark’ta sahne alarak, birbirinden güzel şarkılarını Çerkezköylü hayranları içi seslendirdi. Sagopa Kajmer hayranları Kentpark’ı tıka basa doldurdu.

DERYA ULUĞ İZLEYENLERİ HAYRAN BIRAKTI

Festival 2 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yapılan Streetball Turnuvası’ndaki müsabakalar ile devam etti. Yine aynı saatte ünlü yazar Ataol Behramoğlu ve yazar Süreyya Ülkü Güler Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde okuyucuları ile buluşarak imza günü düzenlediler. Gecenin sonunda ise Kentpark’ta ünlü ses sanatçısı Derya Uluğ sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir konser ziyafeti sundu.

BİSİKLET VE UÇURMA ŞENLİKLERİ YAPILDI

Toplam 8 gün süren Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’nin 3 Eylül Pazar günü sona erdiğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Festivalimizin son günü olan 3 Eylül Pazar günü saat 15.00’de Kentpark’ta başlayıp Kuşbahçe mevkisinde  sona eren Bisiklet Şenliği ile başladı. Bisiklet Şenliği’ne katılan yüzlerce vatandaşın etkinlik alanına varmasının ardından saat 15.30’da Uçurtma Şenliği düzenlendi. Uçurtma Şenliği’ne katılan binlerce vatandaş ve çocuklar ile binlerce rengarenk uçurtma gökyüzüne salındı. Festival saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetball Turnuvası’nın final müsabakalarının oynanması ve ödüllerinin verilmesinin ardından yapılan ve çok eğlendiğimiz Zumba Etkinliği ile sona erdi” dedi.

TEŞEKKÜRLER ÇERKEZKÖY

Birbirinden renkli ve güzel etkinliklerin yapıldığı, ünlü sanatçıların sahne aldığı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’nin muhteşem bir atmosferde yapıldığını belirten Vahap Akay, “8 gün boyunca sanat ve kültür ile iç içe geçen, muhteşem konserlerin ve ünlü yazarlar ile yerel yazarlarımızın imza günlerinin renk kattığı bir festivalimizin daha sonuna geldik. Festivalimiz boyunca sahne alan ve on binlerce vatandaşımızı Kentpark’a toplayan sanatçılarımıza, imza günleri düzenleyen kıymetli yazarlarımıza, etkinliklerimize ve konserlerimize katılan vatandaşlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, bizleri yalnız bırakmayan sporcularımıza ve Çerkezköy halkına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca festivalimiz süresince etkinliklerimizde görev alan çalışma arkadaşlarıma emekleri ve katkıları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

gazetebakış-Çerkezköy festivale doydu2

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı