Çerkezköy ilçesinde “İlköğretim Haftası” dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirildi. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programı saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk töreni ile başladı. Çelenk törenine Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlköğretim Haftası kutlama programı, çelenk töreninin ardından saat 11.00’de Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerle devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapıldı.

Kutlama programında daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu, oratoryo gösterisi sahnelendi ve halk oyunları ekibi gösteri sundu. Ardından ilk ders zilini temsili olarak Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü çaldı.