Sanayi nedeniyle yoğun geç alan Çerkezköy’e yeni eğitim yuvaları kazandırılıyor. Depreme dayanıksız olduğu için yıkılacak olan Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni kampüsünde eğitim ve öğretime devam edecek.

ALANDA İNCELEME YAPILDI

Ambardereye 4 bina halinde inşa edilecek olan eğitim kampüsünün yer teslimi yapıldı. Çerkezköy Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, yüklenici firma yetkilileri ile alanda incelemelerde bulunup, bilgiler aldı.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE İLK KAZMA VURULACAK

Çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Gümüş, “20 dönüm alanda oluşturulacak kampüste 32 derslik ana bina, 3 Atölye binası, Motor, İş Makinası ve Metal Atölyeleri, basketbol sahası ve otoparkı olacak. Toplamda 130 milyon TL'lik devlet yatırımı. TOKİ idaresi tarafından ihalesi, sözleşmesi, yer teslimi yapıldı. Bugün mübarek Cuma, yüklenici firma sorumluları geldi. Okul alanında birlikte çalıştık. Önümüzdeki günlerde ilk kazma vurulacak. Firma vaat ettiğinden daha hızlı yapmak için söz verdi. Biz de her türlü kolaylığı sağlamaya. İnanır mısınız Çocuklar gibi sevindim. Artık ilçemizin eğitimdeki en büyük sorunu şantiye haline gelmektedir. Benim görevimde uykularımı kaçıran en büyük sorun buydu. Rabbime şükürler olsun bu günü gösterdiği için.  Bu süreçte okulun yatırım programına alınması, TOKİ tarafından ihale edilme süreçlerinde çok katkısı olan TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop, Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan beylere hassaten teşekkür ediyorum. Rabbim devletimize zeval vermesin. Rabbim hep birlikte, mutlulukla, sağlıkla yavrularımızın cıvıltılarının okulun zil sesine karıştığını duyarak kurdele kesmeyi nasip etsin inşallah.” dedi.

AYRICA 24 DERSLİKLİ BİNA, 2 ATÖLYE VE 1 SPOR SALONU

Gümüş ayrıca, okulun bulunduğu alana 24 derslikli bina, 2 atölye ve 1 spor salonu ihale hazırlığı TOKİ'de devam ettiğini de müjdeledi.

(M)eğitim yatırımı (4)

(M)eğitim yatırımı (3)