Çerkezköy Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı yanında bulunan 58 hektarlık alanın 20 yıllık kiralama ihalesini 2023 yılının başında kazanan Belediyesi, söz konusu alanda çalışmalara başladı.

Belediye Başkanı Vahap Akay, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın yanındaki 58 hektarlık alanın 20 yıllığına Orman Bölge Müdürlüğünden 2023 yılı başında Çerkezköy Belediyesi tarafından kiralandığını anımsattı.

Sosyal ve sportif alanlar olacak

Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın yaklaşık 17 hektarlık bir alan olduğunu belirten Akay, şunları kaydetti:

“Bu alanın yanındaki 58 hektarlık alanın kiralama ihalesine 2023 yılı başında girerek 20 yıllığına kiraladık. Kiralama ihalesinin ardından söz konusu alanın tamamında Çerkezköy Kent Ormanı oluşturmak için projelendirme çalışmalarına başladık ve ihalelerimizi yaparak 58 hektarlık alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, aydınlatma, futbol, voleybol ve tenis sahaları yapım çalışmalarının startını verdik.”

Akay, Çerkezköy Kent Ormanı’nda başlanan çalışmaların 2023 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini dile getirdi.

Akay, Çerkezköy Kent Ormanı’nda sportif ve sosyal tesislerin yanı sıra biyolojik gölet yapılacağını da anlatarak,  “Çerkezköy Kent Ormanı ile ilgili projelerimizi hazırlayıp, ihale sürecini tamamlayarak çalışmalara başladık. Şu anda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları açılıyor.

Bir yandan da futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahalarının yapımına başlayacağız. Ayrıca sosyal donatı alanları, çocuk oyun grupları, otopark alanları gibi çalışmalarımızın ardından aydınlatma çalışmaları gerçekleştirerek, 58 hektarlık alanı Çerkezköy halkının kullanımına açacağız” diye konuştu. 

Doğayla iç içe zaman geçirme imkanı

Mevcut Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nın 17 hektarlık olduğunu belirten Akay, “Yeni hazırlayacağımız 58 hektarlık alanı, mevcut 17 hektarlık Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı ile birleştirerek toplamda 75 hektarlık bir alan Çerkezköy Kent Ormanı olarak halkımıza hizmet verecek. Bu büyüklükte bir alanda Çerkezköylüler isterlerse yürüyüşünü yapacak, isterlerse sportif aktivitelerde bulunabilecekler, isterlerse doğa ile baş başa güzel vakit geçirecekler. Bir yandan da çocuklarımız bölgenin en büyük ve güzel parklarında oyunlarını oynayabilecekler”

Gazete Bakış Haber Merkezi