Murat Kıroğlu ve Beray Çoban, Belediye Başkan Vekili M. Şahin Yılmaz’ı ziyaret etti.

Yılmaz, Murat Kıroğlu ile Sabri Kıroğlu’nun katıldıkları Türkiye Karate Şampiyonası’nda kenti başarıyla temsil ettiklerini dile getirdi.

12-16 Temmuz’da Bursa’da düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası ve Büyükler Milli Takım Seçmelerine, ilçeyi temsilen Murat Kıroğlu ile Sabri Kıroğlu’nun katıldığını aktaran Yılmaz, “44 ilden 222 kulüp ve 680 sporcunun katıldığı şampiyonada Büyükler, Para-Karate ve Veteranlar kategorilerinde mücadele eden temsilcilerimizden Sabri Kıroğlu 35-45 Yaş Erkek Kata kategorisinde; Murat Kıroğlu da 45-54 Yaş Erkek Kata kategorisinde şampiyon olarak bizleri gururlandırdılar” diye konuştu.

Yılmaz, Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı sporcularından Beray Çoban’ın ise Konya’da yapılan U11-U13 Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 3’üncü olduğunu anlattı. Turnuvada 36 kiloda mindere çıkan Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreşçilerinden Beray Çoban’ın kürsüye çıkarak bronz madalya kazandığını aktaran Yılmaz, “ Kentimizi ve Tekirdağ’ı başarıyla temsil eden sporcumuz Beray Çoban, ilk kez ulusal bir şampiyonaya katılmasına rağmen büyük bir başarıya imza attı. Kendisini ve antrenörümüz Fatih Dağdelen’i tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Murat Kıroğlu ile Beray Çoban’a altın hediye etti.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı