Ergene Belediyesi çiftçilere yönelik önemli bir çalışma gerçekleştirdi.

Bu kapsamda belediyeye ait bir alan ek depolama merkezi olarak kullanılmak üzere tahsis edildi.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Meclis Üyesi Salih Tıknas ve Ahimehmet Muhtarı Mehmet Ertaş ile alanda incelemelerde bulundu.

Yüksel, Ahimehmet Mahallesi’nde yer alan 43 dönümlük belediye arazisinin çiftçilere hizmet etmesi için ek hububat alım ve depolama merkezi olarak kullanılmak üzere TMO’ya tahsis edildiğini ifade etti.

Belediye olarak çiftçinin yanında yer aldıklarını aktaran Yüksel, “TMO’nun bölgemizdeki arpa ve buğday üreticilerinden alacağı hububatı açık alanda depolayabilmesi için arazimizi TMO’nun dolayısıyla da çiftçilerimizin kullanımına sunduk” dedi.

Çiftçilerin emeği ve alın teri ile ürettiği ürünlerin açık alanda depolanacağını aktaran Yüksel, şunları kaydetti:

“43 dönümlük alanda 15 bin ton ürün depolanabilecek. İhtiyaç durumunda bu kapasiteyi 20 bin tona çıkaracak düzenlemeleri de yapabiliriz. İş makinelerimiz, arazilerimiz, tüm imkanlarımız çiftçilerimizin, üreticilerimizin hizmetinde. Bu yıl rekolte de yüksek. Bu durum çiftçinin yüzünü güldürüyor. Ancak çiftçilerimizin ürünlerini TMO’ya teslim etme noktasında depoların dolmasından ötürü sıkıntılar yaşandığı bilgisi bizlere ulaştı. Biz de Ergene Belediyemize ait bir alanı ek depolama merkezi olarak kullanılmak üzere tahsis ettik. Çiftçilerimize ve halkımıza hayırlı olsun”

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı