Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince Çorlu ilçesinde Trakya’nın en büyüğü olduğu belirtilen otobüs terminali inşa ediliyor. Hıdırağa Mahallesi’nde yapımı süren terminal inşaatında son aşamaya gelindi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçeye önemli bir katkı ve değer katacak Çorlu Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Aktarma İstasyonu inşaatının büyük bir hızla ilerlediğini söyledi.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Otobüs terminallerinin şehirlerin aynası olduğunu vurgulayan Yüksel, “Kente gelen insanları karşılayan ilk yerler buralardır.  Çorlu’nun en büyük eksikliklerinden biri olan, Çorlu’ya yakışan otobüs terminalimizi en kısa zamanda hizmete sunmak için çalışıyoruz. Trakya’nın en büyük otobüs terminali olacak inşaatımızda son aşamaya geldik. Terminalimiz şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Hıdırağa Mahallesi sınırları içerisinde Çevre Yolu’na yakın bir konumda, 51 bin 84 metrekare alan üzerinde 17 bin 363 metrekare kapalı alan olacak şekilde inşa edilen Çorlu Otobüs Terminali tamamlandığında, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yerleşkeler Terminali olmak üzere iki bölümden oluşacak. Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde 20 gişe, giden ve transit yolcu katında 30 peron, giden yolcu katında 10 peron ve 20 otobüs bekleme cebi yer alacak.

Çevre Yerleşkeler Otobüs Terminali’nde ise 10 gişe bulunacak. Ayrıca terminal bünyesinde danışma, polis, zabıta noktaları, banka, ATM’ler, araç kiralama, PTT, kargo, emanet eşya büroları, 9 dükkan, sağlık birimi, kuaför, pastane, büfeler, otobüs bakım atölyesi, mescit, WC’ler, teknik hizmet birimleri, 110 araçlık misafir araç otoparkı, 26 araçlık servis, 32 araçlık işletme otoparkı ve taksi durağı da olacak.

gazetebakış- Çorlu’da dev otobüs terminali yükseliyor2

Muhabir: Serap Cömertoğlu İşcan