Çorlu ilçesinde vatandaşların rahat nefes alabilecekleri, günlerini geçirebilecekleri yeni bir yaşam alanı inşa edilecek. Bu kapsamda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın kullanımında olan ÇTSO Ormanı ile bitişik parselinde bulunan ve mülkiyeti Çorlu Belediyesine ait taşınmazın da içinde olduğu, Çorlu halkının kullanımına açılması ve sosyal, kültürel ya da sportif etkinliklerin düzenlenebilmesi için uygun şartların oluşturulması amacıyla hazırlanan rekreasyon alanı projesi için protokol imzalandı.

Proje kapsamında yapımı gerçekleştirilecek rekreasyon alanında spor tesisi, yürüyüş alanları, sosyal tesis, park ve peyzaj çalışmalarının yapılması planlanıyor.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve ÇTSO Başkanı İzzet Volkan, iş birliği yapmaktan ve Çorlu için ortak projeler çerçevesinde hizmet üretmekten her zaman memnuniyet duyduklarını, Çorlu’nun bu uyum ve iş birliğinin görüldüğü ender şehirlerden olduğunu ve bundan sonra da yine Çorlu halkı için birlikte hareket edip ortak hizmet projelerini hayata geçirmek istediklerini ifade ettiler.

DOĞA İLE İÇ İÇE OLACAK

Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, protokole ilişkin şunları söyledi: “Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Ormanı’nda yürüteceğimiz projede hayata geçecek sosyal tesisler ile Çorlu’muz doğa ile iç içe bir lokasyon kazanacak. Şehrimizden kopan büyük işletmeler ve küçük işletmelerin daha fazla zaman geçirebileceği ilişkilerini arttırabileceği bir tesis yaparken bir yandan da vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği sosyal bir tesis olmasını hedefliyoruz. En önemlisi de 80 dönümlük ormanda vatandaşları şehirden uzaklaştırabilecek bir alan olmasını istiyoruz. Bu projede orman yolu, çocukların dolu dolu vakit geçirebileceği alanları sizlerin ve Belediyemizin desteği ile Çorlu'muza kazandıracağız. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” 

“ŞEHRİN FİZİKİ VE SOSYAL GELİŞİMİ İÇİN BİR ARADAYIZ”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise “Şehrimizin fiziki ve sosyal gelişimi için Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı'mız İzzet Volkan ile ortak çalışmalara imza atıyoruz. Bugün de odamıza tahsis edilen ormanda sosyal tesis projesini hayata geçirmek üzere bir araya geldik. Bu nokta hem Odamız Başkanı İzzet Volkan'a ve yönetimine hem de meclisimize teşekkür ediyorum.”

Sarıkurt, benzer çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Muhabir: Eyüp Şahin Pakyürek