Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen büyük deprem felaketi sonrasında TESKİ ekiplerinin Hatay’da yapmış oldukları altyapı çalışmaları desteği ve yardımlarından dolayı, Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak adına TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Polat, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ ekipleri tarafından afet bölgesinde gösterilen özverili çalışmadan dolayı Kadir Albayrak adına TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak’a teşekkür plaketi takdim etti.

Gösterdiğiniz dayanışma örneğini unutmayacağız”

HATSU Genel Müdürü Polat, “6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız büyük deprem felaketi sonrası verdiğimiz destek ve işbirliği için Hatay halkı ve belediyemiz adına teşekkürlerimi sunarım. Gösterdiğiniz dayanışma örneğini unutmayacağız” dedi.

TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın depremin ilk anından itibaren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ ekiplerini seferber ederek deprem bölgesine yönlendirmesi sonrasında bölgeye intikal eden ekiplerin çalışmalarını bizzat tabip ettiğini belirtti. 

Depremzedelere gönlümüzün kapılarını açtık

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise deprem nedeniyle  büyük acılar yaşandığını ifade etti. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk andan itibaren hızlı bir şekilde organize olarak ekiplerle bölgeye intikal ettiklerini anlatan Albayrak, şunları kaydetti:

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKi personelimiz afet bölgesinde gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Yaralarımızın sarılması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Altyapı çalışmalarından, gıdaya, kıyafetten, psikolojik desteğe kadar her anlamda ilk günden itibaren depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk. Afet bölgesinden gelen ailelerimizi şehrimizde ağırladık. Sadece şehrimizin kapılarını değil, gönlümüzün kapılarını da açtık. Acılarını kalbimizde hissettik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi HATSU) Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat da teşekkür ziyaretinde bulundu. Afet bölgesindeki çalışmalarımızdan dolayı teşekkürlerini iletti. Kendilerine incelik gösterip geldikleri için teşekkür ediyorum. Bölge halkının her zaman yanındayız ve kalbimiz her zaman onlarla birlikte olacak.”

Meclise sunulan önerge ile desteklerin devam ettiğini belirten Albayrak şöyle devam etti:

“Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisimiz tarafından 8 Mart’ta meclis kararı ile deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşlarımızın toplu ulaşım araçlarında OHAL süresince ücretsiz olarak seyahat edebilmeleri için TEKYÜREK KART uygulamasına başlama kararı alınmıştı. OHAL süresinin 9 Mayıs 2023 tarihinde sona ermesi nedeniyle depremzede vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına TEKYÜREK KART uygulamasının Meclisin öngöreceği bir tarihe kadar uzatılması hususunda meclisimizde görüşülmesi için önergemizi sunduk. Alacağımız karar ile depremzede vatandaşlarımıza verdiğimiz ulaşım desteğimize devam edeceğiz.”

Muhabir: Gülçin Kıyıcı