Çerkezköy Belediyesi gerçekleştirdiği başarılı projeler ve etkinliklerine devam ediyor.

Belediye, 16-22 Eylül arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, vatandaşların günlük hayatın stresinden uzakta, keyifli bir yolculuğa çıkarmak amacıyla 16 Eylül Cumartesi günü Doğa Yürüyüşü (Hiking Gezisi) düzenlenecek.

Çerkezköy Belediyesi, vatandaşların gündelik hayatın koşturmacasından yorulup, strese, kent yaşamına ara vererek doğayla bütünleşmek, sağlıklı adımlarla geleceğe yürümek amacıyla doğa yürüyüşü düzenleyecek.

CEHENNEM ŞELALESİ’NE YOLCULUK

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Kızılağaç köyü ile Cehennem Şelalesi arasında yapılacak doğa yürüyüşü yaklaşık 10 kilometrelik parkurdan oluşuyor. Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenecek doğa yürüyüşüne Çorlu Yürüyen Ayaklar Seyahat Bloğu üyeleri de katılacak. Etkinlik için araçlar saat 08.30’da Kentpark önünden hareket edecek. Doğa yürüyüşüne katılmak isteyen vatandaşlar 11-15 Eylül tarihleri arasında kimlik fotokopileri ile Çerkezköy Belediyesinde bulunan başvuru masalarına müracaat ederek, kayıt yaptırabilecekler.

“HALKI SAĞLIKLI YAŞAMA YÖNLENDİRİYORUZ”

Belediye Başkanı Vahap Akay, yaptığı açıklamada, Çerkezköylüleri spora teşvik etmek için farklı organizasyonlar düzenlediklerini belirterek, “Düzenlediğimiz farklı organizasyonlarla halkımızı sağlıklı yaşam için yönlendiriyor, sporu özendiriyoruz. Bu kapsamda 16 Eylül Cumartesi günü de doğa yürüyüşü etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Doğa yürüyüşümüzde tertemiz bir havada spor yapıp, doğanın güzelliklerini keşfedeceğiz” dedi.

Akay, şehir yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyen tüm vatandaşları doğa yürüyüşü etkinliğine davet etti.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı