Saray’da köyken 2014 yılında mahalle statüsüne kavuşan Safaalan Mahallesi’nde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan 689,27 metrekarelik düğün salonunda çok amaçlı salon, gelin odası, gelin banyosu, 2 tesisat odası, bay-bayan tuvalet ve otopark alanı bulunacak.

Temel atma töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, belediye olarak tüm ilçelere ve mahallelere hakkaniyet içerisinde hizmet götürmeye devam ettiklerini söyledi.

Kırsal mahallelerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri Büyükşehir Belediyesinden aldığını anlatan Albayrak, şöyle konuştu:

“Nişan, kına gecesi, düğün ve çeşitli etkinliklerin yapılabilmesi amacıyla Safaalan Düğün Salonu projemizin temelini bugün atıyoruz. 690 metrekarelik tesisimizde 458 metrekarelik salon ve otopark yer alıyor. Safaalan Mahallemizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan düğün salonumuz özel günlerde mutlulukların paylaşıldığı bir mekan olacak. Siz değerli hemşehrilerimizi layık olduğunuz hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda açılış törenimizde yeniden buluşmak ümidiyle Safaalan Düğün Salonu projemizin hayırlı olmasını diliyor, projemizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

BUGÜNÜ UNUTMAYACAĞIZ

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ise uzunca bir bekleyişin ardından Kadir Albayrak’ın sözünü tuttuğunu ifade etti.

Erkiş, şunları kaydetti:

“Terziköy’den Safalan’a diye başladığı sözlerini kanıtlarcasına, İstanbul’un kıyısında, Yıldız Dağları’nın eteklerinde Kadir Başkanın yıldızı yine bizim için parlıyor. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Söz verdi, ‘merak etme sabırsızlanıyorsun ama bu işler böyle olmaz evlat’ dedi. Sonunda dediğini yaptı. Kendisini yürekten kutluyorum. Kadir Başkan’a küçük ama işlevsel düğün salonlarını örnek gösterdim ve bunlardan yapamaz mıyız diye sordum. ‘Benim adım Kadir Albayrak, ben bunu böyle yapmam yakışacağı gibi yaparım. İstanbul’un kıyısında öyle bir düğün salonu inşa edeceğiz ki, Aydınlar’daki, Binkılıç’taki düğün salonları kendini gözden geçirmek zorunda kalacak’ dedi. Bugün İstanbul’un hemen kıyısında harika bir düğün salonunu hizmete açmak üzere büyük bir vakar ve gururla karşımızda dururken; biz de Saray halkı olarak bu günü asla unutmayacağımızı tekrar bildiriyor şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyoruz. Saray halkı adına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız Başkanım.”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal da projeyle ilgili teknik bilgiler verdi.

“TEKİRDAĞ’IN KADİR BABASI” OLDU

Safaalan Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen, Safaalan halkının beklediği büyük bir projenin temel atma töreninde bir araya geldiklerini belirterek, “Safaalan için çok büyük ve önemli bir proje. İhtiyaçlarımızı dile getirmek için ne zaman Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a gitsek bizi hiçbir zaman kapıdan çevirmedi. Kapısı bize her zaman açıktı. Gerek kilit taş gerek yol; ihtiyaçlarımızın hepsini söyledikten çok kısa bir süre içinde yaptı. Düğün salonu da bizim kanayan bir yaramızdı. Bu ihtiyacı Kadir Başkanımıza ilettim. Bugün burada Safaalan’a yakışır modern bir düğün salonu kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başkan bey de demek istemiyorum; artık o Tekirdağ’ın Kadir Baba’sı oldu. Bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak babamıza köy halkı ve şahsım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından düğün salonu temelinin betonu atıldı.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı