Belediye, Sağlık Mahallesi’nde bulunan semt pazarında aşure standı kurdu. Semt pazarına alışverişe gelen vatandaşlara ve pazarcı esnafına Ergene Belediye Başkan Vekili Ali Cengiz Yürük, Belediye Başkan yardımcıları Ayça Albayraktar, Doğan Durmaz, Yüksel Baydarlı ve Belediye Meclis üyeleri aşure ikramında bulundu. 
Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, muharrem ayının İslam alemi için özel ve bir o kadar da önemli olduğunu söyledi.

Muharrem ayının aynı zamanda dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu aktaran Yüksel, “Sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberliğin pekiştiği muazzam bir aydır. Bu ayın güzelliklerini bir arada yaşayabilmek için muharrem ayımızın lezzeti olan aşure dağıtımını halkımızla bir araya gelerek gerçekleştirdik. Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Aşure farklı ürünlerin harmanlanması ile ortaya çıkıyor. Biz de hem Türkiye’de hem de Ergene ilçemizde farklı kültürlerden bir araya gelen insanlarla, hemşehrilerimizle bir arada yan yana, birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Bu birliğimizin daim olmasını diliyorum. Muharrem ayı hepimize hayırlı olsun.”

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı