Ergene Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’nde yaz döneminde de eğitimler ve etkinlikler aralıksız devam etti. Oyun evinde çocuklara bilgi, eğlenceyle birlikte sunuldu.

Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’ndeki küçüklere temel okul öncesi eğitimlerinin yanı sıra görsel sanatlar ve beden eğitimi dersleri de veril.  Yaz döneminde de eğitimlerine devam eden oyun evinde birbirinden güzel etkinlikler yapıldı.

EĞİTİMİN VE MUTLULUĞUN KARESİNİ SUNUYORUZ

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, okul öncesi eğitimin geleceğe yapılacak en iyi yatırım olduğunu söyledi.

Yüksel, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’mizde en iyi eğitimi vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemiz bünyesinde bulunan resim ve beden eğitimi öğretmenlerimiz hafta içi belirlenen gün ve saatlerde çocuklarımıza özel eğitim veriyor. Mutlu öğrenci, mutlu öğretmen ve mutlu veli anlayışıyla Ergene ilçemizde dört dörtlük bir ortamda eğitimin ve mutluluğun karesini sunuyoruz” dedi.

İNGİLİZCE EĞİTİM DE VERİLDİ

Erken çocukluk yıllarının gelecekteki akademik başarının temellerinin atıldığı dönemler olduğuna işaret eden Yüksel, şunları kaydetti:

“Okul öncesi dönemde sayılar, harfler, renkler gibi temel bilgileri öğretmek önemli olmakla birlikte çocuğun bilgiyi öğrenebilmesi için gerekli becerileri kazandırmak daha da önemlidir. Çocuklarımızın eğitimlerine bu konuda çok dikkat ediyoruz. Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’mizde çocuklarımıza verdiğimiz dil eğitimi, okuma ve yazma eğitimlerimiz ile çocuklarımızı ilkokula hazırlıyoruz. Görsel sanatsal derslerimiz ile çocuklarımızın sanatsal yönlerini geliştiriyoruz, yine çocuklarımıza verdiğimiz beden eğitimi dersleri ile onların gelişimine büyük katkı sunuyoruz. Çocuklarımız ilkokula başlayana kadar hayatla ilgili birçok şeyi öğretiyoruz. Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evi’mizde çocuklarımızın fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlıyor, çocuklarımızı el becerilerini ve kişisel gelişimlerini zenginleştirecek şekilde eğiterek daha etkin bireyler olmalarına yardımcı oluyoruz.”

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı