Değirmenaltı Mahallesi’nde yaşayan Cengiz Şerbetçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, şüpheli kadın ile bir süre önce ortak arkadaşları aracılığıyla tanıştıklarını anlattı.

Olay günü şüphelinin kendisini arayarak bilgi aldığını belirten Şerbetçi, “Bir gün önce bana ‘ne yapıyorsun’ diye sordu. Ben de ‘arkadaşımda kalacağım’ dedim.

Evimin boş olduğunu anlayınca planını yapmış muhtemelen” dedi.

Evine döndüğünde kamera kayıtlarını incelediğini ve görüntüler karşısında şok yaşadığını aktaran Şerbetçi, “Kamera kayıtlarından da zaten anlaşılıyor. Üç dört günlük kamera kaydını izledim. Eve girdiğini ve çıktığını çok net bir şekilde görünce anladım kendisinin olduğunu. Ben dalış yapıyorum, dalıştan geldiğimde eşyaları koydum ve baktım bazı eşyalarımın olmadığını fark ettim. Sonrasında gardıroba baktığımda kilidinin açılmış, içinden eşyalarımın çalındığını, özellikle kilitlemiştim ki, içinde 4500  dolar gibi bir param vardı. En başta o olmak üzere birçok eşyamı çalmış. Çamaşır sepetine yüklemiş, taşıyamayacak kadar doldurmuş artık kapıyı da kapayamamış sürükleyerek götürmüş.’’

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin şüpheliyi yakalamak için başlattığı çalışma sürüyor.

Muhabir: Serap Cömertoğlu İşcan