Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Kurban Bayramı’nda Yağcı ve Bıyıkali Mahallelerinde düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvalarını ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Uzunlar, sporun rekabet ve dostluk çerçevesinde yaşattığı coşkuyu futbolseverlerle paylaştı.

Yağcı Mahallesi’nde geleneksel olarak her yıl Kurban Bayramı’nda düzenlenen turnuvanın ikinci gününde tribünde yerini alan Başkan Hüseyin Uzunlar, hem maçları takip etti hem de mahalle sakinleri ile bayramlaştı. Yağcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Katırcı ile birlikte futbolculara başarı dileklerinde bulunan Hüseyin Uzunlar, takımların motivasyonunu yükseltmek için destek verdi.

Daha sonra Bıyıkali Mahallesi’ne geçen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, burada da her yıl düzenlenen Geleneksel Mehmet Şirin Futbol Turnuvası kapsamında organize edilen dostluk maçını tribünden takip etti. Tekirdağ siyaset, bürokrasi ve sivil toplumunun önemli temsilcilerinin mücadele ettiği dostluk maçını heyecanla izleyen Uzunlar, maç öncesi her iki takıma da başarılar diledi. Bıyıkali Mahallesi sakinleri ile tribündeki heyecana ortak olan Uzunlar, vatandaşlarla bayramlaştı.

Başkan Hüseyin Uzunlar, her iki turnuva ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kurban Bayramı'nın coşkusunu ve futbolun heyecanını bir arada yaşamak için Yağcı ve Bıyıkali Mahallelerimizde bu geleneksel futbol turnuvalarını düzenliyoruz. Mahalle sakinlerimizle birlikte bu güzel günü kutlamak, bayram sevincini paylaşmak bizim için önemli. Futbolcularımıza başarılar diliyorum. Hak edenin şampiyon olacağı, dostluk ve birlik, beraberliğin kazandığı turnuvalar olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle tüm Yağcı ve Bıyıkali Mahalle sakinlerimizin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum,” diye konuştu.

Gazete Bakış Haber Merkezi