Süleymanpaşa Belediyesi, Altınova Mahallesi’ndeki hizmetlerine bir yenisini ekledi.

Belediye tarafından 4 yılda Altınova Mahallesi’nde hayata geçirilen çok sayıda dev yatırıma bir yenisi daha eklendi. Altınova Spor Tesisi ve Çocuk Parkı, törenle mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Altınova Mahallesi’nde hayata geçirilen dev yatırımlara eklenen son halka ise Altınova Spor Tesisi oldu.

Altınova Spor Kulübü başta olmak üzere amatör spor kulüplerine antrenman sahası olarak hizmet verecek olan Avrupa standartlarında bir halı saha, çocuk parkı ve çay bahçesinden oluşan tesiste mahalle sakinleri açık havanın tadını çıkarırken, çocuklar ve gençler spor yaparak eğlenme şansına kavuşacaklar.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış töreni ile hizmete açılan Altınova Spor Tesisi, mahalle sakinlerinin beğenisini kazanırken, törende Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri, spor kulüplerinin yöneticileri, basın mensupları ve mahalle muhtarları da hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, ilçede 70 civarında spor tesisi inşa ettiklerini ve bu sayının her geçen gün artmaya devam edeceğini ifade ederek, mahalle sakinlerinden yapılan yatırımlara sahip çıkmalarını ve zarar vermek isteyenlere müsaade etmemelerini rica etti

Başkan Uzunlar’a konuşmasının ardından çiçek takdim eden Altınova Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ülker, mahalleye kazandırılan tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ayrıca Altınova Spor Kulübü Başkanı Ertan Kavas da Uzunlar’a plaket ve sırtında ismi yazılı 10 numaralı Altınovaspor forması hediye etti. Daha sonra sırasıyla Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler ve Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan konuşmalarını gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesilerek açılış töreni tamamlandı. Tören sonrası Altınova Spor Kulübü’nde eğitim alan gençlerle futbol oynayan Hüseyin Uzunlar, tesislerin mahalleye ve Süleymanpaşa’ya hayırı olması temennisinde bulundu.

HEYACAN VE GURURLA AÇIYORUZ

Açılışın ardından açıklamada bulunan Uzunlar, “Bugün, büyük bir heyecan ve gururla Altınova mahallemize kazandırdığımız yeni spor tesisi ve çocuk oyun parkımızın açılışını yaptık. Yeni tesisimiz ve oyun parkımız, çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bir çevrede vakit geçirmesini sağlayacak, aynı zamanda spor yapma imkanı sunarak toplumumuzun daha sağlıklı bir yaşam sürmesine katkıda bulunacaktır. Bu anlamlı açılışta bizleri yalnız bırakmayan tüm değerli katılımcılara teşekkür ederim. Yaptığımız bu çalışmaların şehrimize ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Süleymanpaşa Belediyesi, Altınova Mahallesi’nde daha önce 1400 metre uzunluğa sahip ve estetik olarak göz doldurarak mahalleye değer katan sahil şeridi projesinin yanı sıra kısa sürede  açılması beklenen ve 70 bin metrekarelik alana sahip Millet Bahçesi projelerini şehre kazandırmış, çok sayıda çocuk parkı ve yetişkinler için dinlenme alanları, çay bahçeleri gibi yatırımları hizmete geçirmişti.

Muhabir: Serap Cömertoğlu İşcan