Keşan’da 5 gün devam edecek program kapsamında ilk etkinlik 4 Eylül 2023 Pazartesi günü Keşan Belediyesi Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirildi.
Saat 19.00 sıralarında başlayan etkinliğe Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik kapsamında “Gezen Sinema” tırı platformunda açık hava konseri verilirken, vatandaşlar şarkılara eşlik ederek keyifli saatler geçirdi. Etkinlikte “Eyvah Eyvah 2” filmi gösterildi.

“Gezen Sinema”yı Keşan’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Helvacıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Kültür ve sanat etkinlikleri vatandaşlarımız açısından çok önemli. Çok anlamlı bir proje gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız böyle keyifli bir etkinlikte yer almasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Hep beraber olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her akşam bir etkinlik var. Çok güzel bir etkinlik daha gerçekleştiriyoruz. Keşan’ımızın kıymetini Kültür Bakanımız da, Sinema Genel Müdürümüz de Ankara da biliyor. Son günlerde Keşan kendine yetmez oldu. Sineması, tiyatrosu, spor etkinlikleri, sanat merkezi, kapalı yüzme havuzu… Bunları yapmamızın bir sebebi var. Pandemiden çıktık ve herkesin arkadaşı tablet, bilgisayar oldu. 2 sene kapandık, sosyal yapımızı bir kenara bıraktık. Çocuklarımızın yalnızlığı had safhaya ulaştı. Sosyal davranışları değişti. Biz de ‘Etkinliklerimizi arttırarak, çocuklarımızı kaynaştıracağız’ dedik. Gezen Sinema 5 gece misafirimiz. Mahallelerimizi ziyaret edecek. Keşan’ı çok seviyorum içinde sizler varsınız.”

Etkinliğe katılanlara helva ikram edildi.

Gazete Bakış Haber Merkezi