Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce kişinin katıldığı etkinlik Şeyda Aydın’ın sunumuyla, Cem Pilevneli ve sanat dünyasının dev isimlerinden olan Hakan Altun konseriyle gerçekleşti.

Açılış Konseri Cem Pilevneliden

Yaz Şenlikleri sahnesinin ilk konserine imza atan genç kuşağın iyi çıkış yapan popüler ismi, Cem Pilevneli büyük alkış ve beğeni toplayan yorumlarıyla, alanı dolduran seyircilere unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

Pilevneli’nin ardından konserin ikinci bölümünde sahneye ünlü sanatçı Hakan Altun ‘Bir Telefon’ şarkısıyla çıktı. Konser boyunca dillerden düşmeyen aşk şarkılarını seslendiren Hakan Altun’un şarkılarına hayranları gece boyunca eşlik etti. Romantik şarkılarıyla hüzünlendiren Altun, hareketli şarkılarıyla da sevenlerini coşturdu. Sevilen sanatçıya, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata Yaz Şenliği’ne katılımı için teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti.

Başkan Hikmet Ata’dan Sanatçılara ve Marmaraereğlililere Teşekkür

Konserin bir bölümünde sahneye davet edilen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, ünlü sanatçılara Yaz Şenlikleri’ne katılımlarından dolayı kendilerine Marmaraereğlisi Belediyesi kursiyer kadınlar tarafından el emeği ile üretilen, çini ürünler hediye etti. Başkan Hikmet Ata, “Öncelikle sözlerime Çanakkale’de devam etmekte olan orman yangınlarından dolayı içimizin kan ağladığını belertmekle başlamak istiyorum. Belediye personelimiz şuanda bölgede çalışmalarını sürdürmekte ve orman yangınlarını söndürme çalışmalarına destek olmak adına canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Allah orada görev alan tüm vatandaşların yardımcısı olsun umuyoruz ki daha fazla canlı zarar görmeden yangınlar söndürülür ve acımız diner. Konserimiz Yaz Şenlikleri kapsamında çok daha önceden planlanmış bir programdı halkımızın beklediği bir etkinlikti içimiz yansada planladığımız bir şekilde etkinliklerimizin son konserini bu akşam gerçekleştiriyoruz. Biz ilçemiz için çalışırken üretim, istihdam, eğitim, her alanda Marmaraereğlimiz’de yeni yatırımlar kazandırma gayesindeyiz. Ancak bunları yaparken hemşehrilerimizin nefes alacağı, günlük hayatın stresinden uzaklaşabileceği kültür sanat faaliyetlerini de es geçmek istemiyoruz. Sanatın iyileştirici, umut verici ve birleştirici yönünü kullanma çabası ile bu yaz; ‘’Yaz Şenlikleri’’ kapsamında, siz değerli hemşehrilerimize dolu dolu bir program hazırladık. Sıcak yaz akşamlarını keyifle geçirmeniz için kültür, sanat ve sporla iç içe birbirinden farklı etkinlikler düzenledik. Umuyoruz ki keyifli bir yaz geçirmenize vesile olmuşuzdur. Yaz şenliklerimize yoğun ilgi gösteren ilçe sakinlerimize, misafirlerimize teşekkür ediyorum. Sizleri daha fazla bekletmeyerek bu eşsiz müzik şölenini izlemeye davet ediyorum. Herkese İyi eğlenceler diliyorum.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı