Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğinde “Çorlu Halk Ekmek” projesi hayata geçirildi.

Vatandaşların temel ihtiyaç maddelerinden olan ve kentte faaliyet gösteren fırıncı esnafının ürettiği ekmeklerin satışa sunulduğu Çorlu Halk Ekmek büfelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bu kapsamında faaliyete geçen büfe sayısı 5’e yükseldi.  Altıncı büfenin ise çok yakında hizmete gireceği belirtildi.

YENİ BÜFELER AÇILACAK

Daha önce Hatip Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Çorlu Spor Salonu yanında, Hıdırağa Mahallesi’nde Fatih Caddesi üzerindeki Borsa Meydanı’nda ve Cemaliye Mahallesi Eski Çerkezköy 1. Sokak’ta bulunan Silahtarağa Mahalle Muhtarlığı yanında ve Alipaşa Mahallesi Taşkent Caddesi’nde hizmete giren Çorlu Halk Ekmek büfelerinin 5.’si, Çobançeşme Mahallesi Cumhuriyet Parkı İsmet Paşa Bulvarı Çobançeşme Durağı yanında hizmete girdi.

Çorlu Halk Ekmek büfelerinin altıncısı Muhittin Mahallesi Şinasi Kurşun Caddesi İsmet İnönü Parkı’nda hizmet verecek. Hazırlık çalışmaları devam eden ve son aşamaya getirilen Çorlu Halk Ekmek Büfesi kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacak.

200 GRAM EKMEK 5 LİRADAN SATILIYOR

200 gram olarak üretilen ekmekler 5 TL’den satışa sunulurken Çorlu Halk Ekmek büfeleri hafta içi 08.00-10.00 ve 15.00-17.00 saatleri arasında, cumartesi günleri ise 08.00-12.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Büfeler pazar günleri faaliyet göstermeyecek.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı