Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, önemli bir hizmeti hayata geçirdi. Süleymanpaşa ilçesi Yağcı Mahallesi’ni Hayrabolu Karayolu’na ve Malkara Karayolu’na bağlayan Yağcı bağlantı yolunu törenle hizmte girdi.

Malkara ve Hayrabolu yolları arasındaki mesafeyi 11 kilometre kısaltan bağlantı yolu ayrıca karbon emisyonu özelliği ile doğa dostu bir yol olma özelliğine sahip.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil de törende bağlantı yoluyla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptıkları her açılışta mutluluklarının katlandığını ifade etti. 

7,5 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA, 7,5 METRE GENİŞLİĞİNDE 

Hizmet ve yatırımların meyvelerini aldıkları ve projelerin açılışlarını gerçekleştirdikleri bir dönemde olduklarını aktaran Albayrak, şöyle konuştu:

“Tamamladığımız her bir yatırım Tekirdağ’ımızın gelişimine katkı sağlıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak geride bıraktığımız 9 yılda yol ağımızı hiç olmadığı kadar büyüttük. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Yağcı yolu da yol ağımıza eklendi. 7,5 kilometre uzunluğunda ve 7,5 metre genişliğindeki stabilize yolu beton yol haline getirdik. Yüksek dayanım özelliğine sahip silindirle sıkıştırılmış beton zemin ulaşım konforunu ve güvenliğini arttırdı. Daha da önemlisi Malkara ve Hayrabolu yolları arasındaki mesafeyi 11 kilometre kısaltarak hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlanmış oldu. Bu kapsamda da hizmete açtığımız yolumuz, karbon emisyonu özelliği ile doğa dostu bir yol olma özelliğine sahip.” Törende CHP Tekirdağ milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun ile Yağcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Katırcı da  konuşma yaptı.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı