Süleymanpaşa’da yaşam kalitesini yükseltmek ve ilçe sakinlerinin taleplerini yerine getirmek için belediye ekiplerince yoğun bir çalışma yürütülüyor.

Eğitim ve kültür merkezleri, park, meydan, çevre düzenleme ve yol yapım-onarım çalışmaları, spor tesisleri, kapalı pazaryerleri, kadın yaşam merkezleri gibi çok sayıda projede son aşamaya gelindi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, projelerin yürütüldüğü alanları gezerek  çalışmaların en kısa sürede tamamlanması  talimatını verdi.

UZUNLAR PROJELERİ İNCELEDİ

Uzunlar, Muratlı Caddesi’nde yapımı devam eden çocuk parkı ve sosyal alan projesini inceledi.

Cadde üzerindeki işletmelerin canlılığını artırarak,  mahalle sakinlerine yeni bir yaşam alanı, çocuklar için ise modern ve güvenli bir oyun alanı sunacak olan park projesinin son aşamaya gelen çalışmaları hakkında Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Muhammet Karaman’dan bilgi alan Uzunlar, ekiplere çalışmalarında başarı diledi.

Uzunlar daha sonra Çınarlı Mahallesi Tepe Değirmenler Caddesi asfaltlama ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Uzunlar, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı’nın da eşlik ettiği incelemelerde vatandaşlarla sohbet ederek talep ve beklentilere yanıt verdi.

Süleymanpaşa’nın gençlerine farklı sporları tanıtmak, kaliteli ortamlarda sosyalleşme imkanları sunmak için 4 yıldır sürdürülen spor tesisi hamlesinin son halkalarından Okçuluk Merkezi projesini de ziyaret eden Uzunlar, devam eden çalışmaları değerlendirerek projeye dair çalışma arkadaşlarından bilgi edindi.

Prof. Dr. Mustafa Şentop Spor Vadisi’nde bulunan çok sayıda farklı tesisle birlikte Süleymanpaşa’ya değer katacak önemli yatırımlardan biri olan Okçuluk Merkezi’nin kısa sürede hizmete girmesi için talimatlarını veren Uzunlar, çevre düzenleme çalışmalarına da nezaret etti.

“MODERN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, yaptığı açıklamada, ilçeyi daha yaşanabilir, modern ve güzel kılmak için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

Planladığıkları modern parklar, spor tesisleri, eğitim ve kültür merkezlerinin şehrin çehresini değiştirecek önemli adımlardan sadece birkaçı olduğunu vurgulayan Uzunlar, “Sizlerin desteği ve güveni, bize güç veriyor. Hedefimiz, siz değerli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve şehrimize daha da değer katmak” dedi.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı