Vali Yıldırım, Jandarma Teşkilatının 184'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, gücünü yasalardan, desteğini ise doğrudan milletten alan Türk Jandarma Teşkilatının, asayişin sağlanmasında, vatan savunmasında, ülkenin bölünmez bütünlüğünün korunmasında üstün bir hizmet anlayışıyla 184 yıldır görev
yaptığını ifade etti. 

Jandarma Teşkilatının yurt içinde güvenlik ve asayişin sağlanması, şuç işlenmesinin önlenmesi, terörle ve kaçakçılıkla mücadele gibi önemli görevleri üstün hizmet anlayışıyla ve başarıyla yerine getirdiğini aktaran Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

“Jandarma Teşkilatımız, çağın gereklerine uygun teknolojik altyapısı, eğitimli kadrosu ve asırları aşan tecrübesiyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de bir arada ve huzur içinde yaşamamızın en büyük teminatlarından biri olacaktır. Ülkemizin zor zamanlarında olduğu gibi, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde de Jandarma Teşkilatı önemli görevler üstlenmiştir. İl Jandarma Komutanlığı personeli de deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarına destek olmuş, emniyet ve asayişi sağlamış, depremzede vatandaşlarımıza yönelik yardım ve destek çalışmalarına katılmıştır. Deprem bölgesinde yaptıkları özverili çalışmalar sebebiyle İl Jandarma Komutanlığı personelimize teşekkür ediyorum.”

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 184’üncü yıl dönümünü kutlayan Yıldırım, “İl Jandarma Komutanlığı personelimiz başta olmak üzere Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlıklı, mutlu, başarılı bir hayat diliyorum.

Vatan uğrunda hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah, kahraman güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandı.