İl Jandarma Komutanlığının kuruluşunun 184’üncü yılı nedeniyle Valilik binası önünde tören düzenlendi.

Törene, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kd.Alb. Cezmi Yalınkılıç, Başsavcı Abdurrahim Alan, Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ece, Baro Başkanı Türker Kapkaç, İl Özel İdaresi Başkanı Necdet Karaveli, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, Tarım İl Müdürü Cemalettin Çataklı, TTK Genel Müdürü Vekili Muharrem Kiraz, Polis Emeklileri Derneği Başkanı Hayrettin Gezer, Şoförler Derneği Başkanı Osman Bahar, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından törende Jandarma Genel Komutanlığının mesajı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Jandarma Komutanı Kd.Ab Cezmi Yalınkılıç, “Bugün, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz jandarma teşkilatının kuruluşunun 184’üncü yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Başarılarla dolu 184 yıllık köklü bir tarihe sahip olan jandarma genel komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirme azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile jandarma; üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu; vatandaşa insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle, birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir. Jandarma; üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatı olmuştur.

Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekâtı icra eden jandarma, emniyet teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakârca görev yapmaktadır" dedi.

Vali Tutulmaz da Jandarma Komutanlığının 184’üncü yılını kutladı. Programın son bölümünde halk oyunları gösterileri yapıldı. Gösterilerin sonunda jandarma haftası kapsamında resim, şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek program tamamlandı.