19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Tören Kapaklı Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Kapaklı Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilciliği çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından tören sona erdi.

Törene Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş ve gaziler, siyasi parti ve STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından protokol üyeleri Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilciliğini ziyaret etti. Burada gazilerle bir araya gelen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Vatan sevdası ile bu topraklar için göğsünü siper eden kahraman gazilerimize minnettarız. Törenin ardından Kaymakamımız ile gazilerimizi ziyaret ederek, sohbet ettik. TBMM tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ile gazilik unvanının verilişinin 102’inci yıl dönümünde milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri kıymetli gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, aileleriyle sağlıklı ömür diliyorum” diye konuştu.