Kapaklı Belediyesi, ünlü şarkıcıların sahne alacağı, çeşitli oyun ve gösterilerin sunulacağı ve sünnet şöleninin yapılacağı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Kazak Gölü Mesire Alanı’nda düzenlenecek 4. Kazak Gölü Festivali 26 Ağustos Cumartesi günü başlayacak. Festival alanında kurulacak sergi ve stantlarda Kapaklı Belediyesi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri beğeniye sunulacak. Kurulan stantlarda festival boyunca sergi ve satış yapılacak.

Festivalin ilk akşamında yerel müzik grupları sahne alacak. Mert İnan Live Band grubu 20.30’da, Maalesef Band grubu ise 21.30’da konser verecek.
Festivalin ikinci gününde çocuklar ve gençler için sokak oyunları, şut çekme, halat çekme, çuval yarışı gibi eğlenceli etkinlikler ve animasyon gösterileri düzenlenecek. Akşam saat 21.30’da ise ünlü şarkıcı Ece Seçkin sahne alacak ve sevilen şarkılarını seslendirecek.

4. Kazak Gölü Festivali’nin üçüncü günü olan 28 Ağustos Pazartesi gününde Sünnet Şöleni heyecanı yaşanacak. Kapaklı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 18’incisi yapılacak Sünnet Şöleni’nde sünnet işlemleri ücretsiz olarak yapılan çocuklar için etkinlikler düzenlenecek. Saat 16.00’da Kazak Gölü Kır Bahçesi’nde fotoğraf çekimi ile başlayacak etkinlikler, mevlit okunması ve ikram yapılması ile devam edecek. Ardından çocuklar için kukla ve sihirbaz gösterileri düzenlenecek. Akşam saat 21.30’da ise Kobra Murat konser verecek.

Festivalin dördüncü günü saat 18.00’de Uçurtma Şenliği düzenlenecek. Akşam 21.30’da ise Türk müziğinin sevilen ismi Alişan birbirinden güzel şarkılarını söyleyecek.

4. Kazak Gölü Festivali’nin son gününde Zafer Bayramı coşkusu yaşanacak. Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla saat 18.00’de Kapaklı Belediyesi önünden başlayacak Zafer Koşusu Kazak Gölü’nde sona erecek. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in konuşması ve bayrak şovlarının yapılacağı kutlamaların finalinde ünlü şarkıcı Sefo konser verecek.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı