Süleymanpaşa Belediye Meclisi tarafından belediye başkanlığı görevine seçilen Hüseyin Uzunlar’a “hayırlı olsun” ziyaretleri sürüyor.

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’u makamında ağırlayan Uzunlar, ziyarette bulunan isimlerle istişarelerde bulunarak iş birliği geliştirilebilecek konuları masaya yatırdı.

Kemoterapi Merkezi yapılacak

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’in nezaket ziyaretinde bulunduğu Belediye Başkanı Uzunlar, NKÜ Araştırma Hastanesine kazandırılmak üzere Süleymanpaşa Belediyesinin inşasını üstlendiği 80 hasta kapasiteli Kemoterapi Merkezi ve önümüzdeki dönemde hayata geçirilebilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Prof. Dr. Şahin’in tebriklerini kabul eden Uzunlar, üniversite ile belediye arasında yakın geçmişte oluşturulan sıkı iş birliği ortamını güçlendirecek adımlar atacaklarını dile getirdi.

Uzunlar’ın bir diğer ziyaretçisi ise Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy oldu. Uzunlar ve Aksoy, 4 yıldır iki belediye arasında süren ortak çalışmalar, hizmetler ve projelerle ilgili istişarelerde bulunarak yaz döneminde yürütülecek çalışmaları değerlendirdi.

Aksoy Uzunlar’a yeni görevinde başarılar dilerken, Uzunlar da ziyaret için teşekkür ederek en kısa sürede iade-i ziyarette bulunacağını belirtti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin'in nazik ziyaretinden onur duyduğunu ifade etti. 

Rektör Şahin ile güçlü iş birliği adımlarını ve bundan sonra hayata geçirilecek ortak projeleri değerlendirdiklerini aktararak, “Değerli hocamıza, birlikte daha güçlü bir gelecek inşa etmek için yürüttüğümüz çalışmalarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Ayrıca Marmara Adalar Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Aksoy’u da belediyemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretinde, yerel yönetimler arasında dayanışmayı ve kalkınmayı sağlayan önemli unsurlar arasında yer alan bölgesel iş birlikleri konularını ve şehirlerimizin doğal ve kültürel zenginliklerini koruyarak, sürdürülebilir turizm alanında çalışmalarla bölgemizin geleceğini birlikte şekillendirecek projeleri değerlendirdik”  ifadelerini kullandı.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı