Büyükşehir Belediyesi son dönemde yaptığı açılışlara bir yenisini daha ekledi. Altınova Mahallesi’nde 30 bin metrekarelik alanda oluşturulan Süleymanpaşa Kent Ormanı ve Mesire Alanı’nda çocuk oyun grupları, sosyal tesis, kamelyalar ve piknik alanları bulunuyor.

Mesire alanı bir hafta vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, açılış töreninde yaptığı konuşmada, halkın sosyalleşebileceği alanlar oluşturduklarını ifade etti.

“Ben isterdim ki seçimlerden sonra kendi iktidarımızda belediye başkanı olayım. Onun avantajını görmek isterdim” diyen Albayrak, “Ama olsun. Bir şeyi kaçırdık. Bunu siyasi mesaj olarak kabul etmeyin. Sayın Mustafa Şentop, 4 sene Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ milletvekili görevindeydi. Bizim için avantajdı. Bu avantajı kullanamadık, kaçırdık. Biz sizlere verdiğimiz her sözü yerine getireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan ise konuşmasında siyasi olarak hizmet ayrımcılığının devam ettiğine dikkati çekti.

“Ankara’da güçlüydük ama hep engellendik” diyen Aygun, eksikliklerin farkında olduklarını fakat verilen sözlerin yerine getirilmesinin de mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Aygun, “Diğer siyasi parti temsilcilerini, belediye başkanlarını ve yönetimlerini de burada görmek isterdim. Bu eser sadece Kadir Albayrak’ın değil hepimizin eseri. Hala ayrımcılık devam ediyor. Buna son vereceğiz. Tekirdağ olduğu zaman hepimiz bir olacağız. Hep birlikte Tekirdağ’a yatırım getirmemiz gerekiyor” dedi. 

TEKİRDAĞ’A YATIRIM GETİRMEMİZ GEREKİYOR

Marmaraereğlisi Yeniçiftlik Mahallesi’nde kurulması planlanan Biyolojik Arıtma Tesisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aygun, “Vatandaş vidanjörden kurtulacak. Bu ayıp, hepimizin. Bu ayıp, siyasilerin ayıbı. Neden engel olundu. Tekirdağ’ın, merkezi yönetimin bütçesine verdiği vergilerin karşılığını alamadığını biliyoruz. 8 milletvekili ile birlikte Tekirdağ’a yatırım getirmemiz gerekiyor. Muratlı Hayrabolu yolu ortada. Yol çalışması hala devam ediyor. Eleştirirken aynaya bakmak gerekiyor” diye konuştu.

gazetebakış- Kent Ormanı ve Mesire Alanı törenle açıldı2

Muhabir: Serap Cömertoğlu İşcan