Milli iradeye destek amacıyla Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda açılan standa vatandaşlar ilgi gösterdi.

Kırklareli TSO Başkanı Soner Ilık, yaptığı açıklamada, her zaman demokrasinin, milletin ve devletin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti. 
Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesini şiar edinen bir camia olarak demokrasiyi savunmaya devam edeceklerini belirten Ilık, devletin yanında, milletin emrinde olacaklarını dile getirdi.

DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ

Ülkenin birliğine, kardeşliğine ve demokrasiye karşı olanların da karşısına dikileceklerini vurgulayan Ilık, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. 100 sene önce kahraman ecdadımız ‘Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyerek İstiklal Harbi’nin adeta ilk kıvılcımını yakmıştı. 15 Temmuz 2016 gecesi aynı ilkeyle ve birlikte hareket eden Türk milleti bir büyük felaketin önüne geçmiş oldu. Türk iş dünyası olarak, aynı ruh, aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız. Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Demokrasimize, vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ederiz. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, standımıza teşrif eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum”

Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, standı gezen başta Kırklareli Valisi Birol Ekici olmak üzere tüm ziyaretçilerle yakından ilgilenerek bilgilendirmelerde bulundu.

Gazete Bakış Haber Merkezi