Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar ve Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı, iki mahallede yapımı süren sosyal tesislerde incelemelerde bulundu.

Uzunlar, çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, Barbaros Mahallesi’nde büyük bir ihtiyacı karşılayacak tesisin, bünyesindeki çok amaçlı kapalı alanları, spor tesisleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeterya gibi imkanları ile mahalle sakinlerine hizmet vereceğini ifade etti.

Belediye tarafından önemli yatırımların yapıldığı Barbaros Mahallesi’nin sosyal tesislerin tamamlanmasıyla yeni bir yaşam alanına kavuşacağını anlatan  Uzunlar, “Barbaros Mahallemize kazandıracağımız sosyal tesis projemizde sona geliyoruz. Modern bir mekanda mahalle sakinlerimizin bir araya gelebileceği ve etkinliklerin düzenlendiği bir yer olarak hizmet verecek tesisimiz, aynı kompleks içinde yer alan halı saha ve çok amaçlı spor sahaları ile spor tutkunlarının enerjisini ve rekabetini artıracak bir merkez olacak. Her iki tesisimiz de şimdiden mahalle sakinlerimize ve Süleymanpaşa’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

KUMBAĞ YENİ YAŞAM ALANINA KAVUŞACAK

Uzunlar, Kumbağ’da mahallenin sosyal yaşamını zenginleştirmek ve mahalle sakinlerinin bir araya gelme imkanlarını artırmak üzere inşa ettikleri sosyal tesis projelerinde de son aşamaya geldiklerini ifade etti.

Çalışmaları yerinde görmek üzere ziyaret ettikleri proje alanındaki ekiplere kolaylıklar dilediklerini aktaran Uzunlar, “Çok yakında yapımını tamamlayarak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağımız sosyal tesis projemiz, Kumbağ Mahallemizin sosyal dokusuna yeni bir soluk getirecek ve siz değerli mahalle sakinlerimizin keyifli zamanlar geçirebileceği bir mekan olacak” diye konuştu.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı