Ergene Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, “sevgi kenti” Ergene’nin mor büyülü saklı cenneti lavanta tarlası bu yıl da ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor.

16 Haziran Cuma günü düzenlenecek Ergene Belediyesi 3. Lavanta Tarla Günleri Şenliği ile kapılarını açacak lavanta bahçesi, ilk iki yılında olduğu gibi bu yıl da ziyaretçi akınına uğrayacak.

Ergene Belediyesinin 2019 yılında 6 dönüm alanda başladığı bugün ise 35 dönümlük bir alana çıkarılan lavanta tarlası bu yıl da ziyaretçilerini ağırlayacak. Türkiye’nin ayçiçeği deposu ve tahıl ambarı konumunda bulunan Tekirdağ’da çiftçilere başka bir tarımın da mümkün olduğunu göstermek adına çalışmalar yürüten Ergene Belediyesinin hayata geçirdiği lavanta tarlası, vatandaşların iş stresinden bir nebze de olsa uzaklaşmasına vesile oluyor.

Renkli görüntülere ev sahipliği yapan lavanta tarlası, kapılarını bir kez daha ziyaretçilerine ve fotoğraf tutkunlarına açacak.

6 dönümlük tarla 35 dönüme çıkarıldı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Trakya’da sosyal belediyecilik alanında öncü olduklarını söyledi. 

2019 yılında Velimeşe Önerler yolu üzerindeki baraj yanında 6 dönümlük arazide lavanta dikimi yaptıklarını aktaran Yüksel, şunları kaydetti:

“Şimdi mor renklerle süslenen lavanta bahçesi projesini 35 dönümlük alana taşıdık. Ergenemizin adeta saklı cennetini oluşturduğumuz bu alanımızda ayrıca ailelerin keyifli vakit geçirmeleri, dalından organik ve lezzetli çilek toplayabilmeleri için çilek tarlamız da mevcut. Yüzlerce binlerce kişi hem lavanta tarlamıza hem de çilek tarlamıza geliyorlar. 16 Haziran Cuma günü lavanta bahçelerimizde Ergene Belediyesi 3.Lavanta Şenliği etkinliğimizi yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı da bu etkinliğe davet ediyorum.”