Gökhan Metiner, yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde kendini yetiştirmiş cesur bir Türk kadını olan Akşener’in, demokrasi, hukuk, temel insan hakları, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetin temel değerleri için mücadele verdiğini söyledi.

İYİ Parti’nin 25 Ekim 2017’de  kurumsal kimliğini oluşturduğunu belirten Metiner, “Kuruluşundan bugüne yüce Türk milletinin umudu olan İYİ Parti'nin lideri Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, parti içi demokrasi anlayışının en güzel örneği olarak genel seçim sonrası, 24 Haziran 2023 tarihinde 3. Olağan Kongresi’ni yapmaya karar vermiştir. Kurultaydan partimizin birlik, beraberlik ve milletin umudu olma yolunda  daha da güçlenerek çıkacağına, aynı azim ve cesaretle mücadeleye devam edeceğine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Metiner, şunları kaydetti:

“Bu inançla Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in demokrasi, hukuk, temel insan hakları, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadelede, ardında ve yanındayız. Kongrede Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 vilayetinin başkanları olarak, kurucu liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i amasız, fakatsız, lakinsiz genel başkan adayı olarak önereceğimizi, partimize gönül vermiş milyonlarca yol arkadaşımız ve yüce Türk milleti önünde beyan etmeyi bir görev addediyoruz.”

Muhabir: Serap Cömertoğlu İşcan