Soner Ilık, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ilık, mesajında, Türk milletinin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün üzerinden 7 yıl geçtiğini belirtti.

Yüce milletin, hain darbe girişimi ile ülkeyi toplumsal olarak bölmek ve ekonomik olarak zarara sokarak güçsüz bir Türkiye isteyen terör örgütüne karşı; birlik ve beraberlik içinde tek yürek hareket ederek, ülkenin gücünü gösterdiğini aktaran Ilık, “Bu hainlerin gerek sosyal gerekse ekonomik olarak ülkemize zarar veremeyeceklerini bir kez daha ortaya koyarak, ülkemizi bölemeyeceklerinin dersini en güzel şekilde vermiştir” dedi. 

Soner Ilık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu karanlık gecede ülkemizin refahını, özgürlüğünü ve demokrasisini hedef alan emsali görülmemiş hain bir saldırıyla karşı karşıya kalınmış, ancak halkımız büyük bir özveriyle tam bir birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olup, darbe girişimini başarısızlığa uğratarak yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu vesile ile; 15 Temmuz 2016’da vatanımızın ve milletimizin bekasına göz koymuş hainler tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini 7. Yıl dönümünde bir kez daha lanetliyor, bu menfur olayda hayatını kaybetmiş şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor ve Yüce Allah’tan ülkemize bir daha böyle bir olay yaşatmamasını diliyorum.”

Gazete Bakış Haber Merkezi