Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi miniklere yönelik güzel bir kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı. Üniversite ve Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile çocuklara yönelik düzenlenen yaz dönemi ücretsiz resim kursunda hazırlanan tabloların yer aldığı “Tekirdağ NKÜ Resim Atölyesi Sergisi” açıldı.

Kurdele kesim töreninin ardından minik ressamların yaptığı eserlerin yer aldığı sergi gezildi. Sonrasında katılımcılara teşekkür belgeleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, Dekan Prof. Dr. Murat Özyavuz ve Resim Bölümü Başkanı Doç. Dalila Özbay tarafından takdim edildi.

Halk Eğitim Merkezi öğretmeni ve aynı zamanda NKÜ Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Gizem Şafak’ın eğitmenliğinde çocuklara yönelik düzenlenen yaz dönemi resim kursunda hazırlanan tabloların yer aldığı sergi 23 Eylül 2023 Cumartesi gününe kadar Sosyal Yaşam Merkezi’nde ziyarete açık kalacak.

Öte yandan serginin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Özyavuz, akademik ve idari personel, aileler ve minik öğrenciler katıldı.