Şarköy Belediyesi, Mürefte Mahallesi’nde çok önemli bir spor alanını vatandaşların hizmetine sundu. Basketbol ve voleybol gibi spor aktivitelerinin yapılmasına imkan sağlayan çok amaçlı spor sahası gençlerin ve sporseverlerin yeni buluşma adresi olacak.

25x12 ölçülerine sahip yeni spor alanı basketbol ve voleybol sporlarına uygun şekilde dizayn edildi.

Akrilik zemine sahip yeni spor alanında sporseverler konforlu bir şekilde spor aktivitelerini gerçekleştirebilecek.

130 metrekarelik  alanda gerçekleştirilen şev taşı çalışması ile çok amaçlı spor alanı estetik bir görünüme kavuşturuldu. Aynı zamanda içerisinde gece aydınlatma sistemlerini de barındıran çok amaçlı spor alanı sporseverlere gece gündüz hizmet verecek.

Alana konumlandırılan kent mobilyaları sayesinde sporun güzelliklerini izlemek isteyen vatandaşlara da konforlu bir şekilde izleme imkanı sağlandı.

Belediye Başkanı Alpay Var, yaptığı açıklamada, toplumun her kesimini kucaklayan yönetim anlayışıyla, çocuklar, gençler ve sporseverlerin ihtiyaçlarını da dikkate alarak çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

Sporla büyüyen nesiller için çalışmalara itinayla devam ettiklerini belirten Var, şöyle konuştu:

“Bu kapsamda kentimizin en yüksek nüfusa sahip mahallelerinden biri olan Mürefte Mahallesi’nde çok amaçlı spor alanını hizmete sunduk. İçerisinde voleybol ve basketbol gibi sporların yapılmasına imkan sunan çok amaçlı spor alanını kent mobilyaları ve gece aydınlatma sistemleri ile destekledik. Bu sayede hem sporseverler hem de vatandaşlarımız bu alanda diledikleri gibi vakit geçirebilecekler. Çalışmalarımızı hemşehrilerimizin hayatına olumlu yönde etki edecek şekilde gerçekleştiriyoruz. Onların hayatına değer katmak, günlük yaşantılarını daha keyifli hale getirmek en büyük amacımız. Çalışmalarımızı bu doğrultuda
sürdürmeye devam edeceğiz. Hizmete sunduğumuz çok amaçlı spor alanı kentimize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun’’

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı