Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektör Yardımcısı Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatandaş ve Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mahmut Ergüt, Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin’i ziyaret etti.

Ziyarette Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nün Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından akredite edilmesi üzerine verilen Akreditasyon Belgesi Rektör Şahin’e sunuldu.

Prof. Dr. Vatandaş, ziyarette yaptığı açıklamada ,fakültede en son akredite olan bölümün Matematik Bölümü olduğunu belirterek,  “Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümlerimiz de akredite olma yolunda hızla ilerliyor” diye konuştu.

Prof. Dr. Mümin Şahin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin nicelik kadar nitelik olarak da hızla büyüdüğünü aktaran Şahin, “Üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı amacıyla uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında kurumsal akreditasyon almaya hak kazanmıştır. Bununla birlikte üniversitemizin birçok bölümü de akredite olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nü ve bu başarıda payı olan tüm çalışma arkadaşlarımızı sizin nezdinizde tebrik ederim. Akreditasyon alma yolunda çalışma yürüten tüm diğer bölümlere de başarılar dilerim” dedi.

Şahin, akreditenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı