Kapaklı Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 11 branşta 26 eğitmenle başlayan Yaz Spor Okulları’nda sona gelindi. Bülent Ecevit Parkı Amfi Tiyatro alanında düzenlenen sertifika törenine Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de katıldı.

Sertifika töreni önce konuşan Belediye Başkanı Mustafa Çetin, bu yıl 7 bin öğrenci ile dönemi tamamladıklarını ifade etti. Çetin, “Öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum, her gün gelip fiziksel ve ruhsal gelişimlerine burada katkıda bulundular. Öğrencilerimiz kadar velilerimiz de teşekkür etmek istiyorum. Onlarda çocukları beraber geldiler gittiler. Kapaklı’da bir değişim yaşanıyor, hem kültürel hem sanatsal hem de sportif olarak. Bu değişimde sizlerin katkısı çok büyük. Daha önceleri asayiş anlamda suçların en çok işlendiği ilçe olarak kayıtlara geçen Kapaklı’da bugün bunları konuşmuyoruz. Bugün 1. Lig’de Basketbol takımı olan, 2. Lig’de Voleybol takımı olan, ulusal ve uluslararası yarışmalarında bireysel sporlarda şampiyon olan, akademik anlamdaki başarılar gibi nice güzel konulardan bahsediliyor. Bu bizim göğsümüzü kabartıyor. İnşallah Kapaklımızı adından daha çok söz ettirilen bir yer haline getireceğiz.” dedi.

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından Yaz Spor Okulların’da görev alan eğitmenlere çiçek plaket takdimi yapıldı. Ardından ise sertifikalarını alan öğrenciler Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sertifika töreninin ardından sevilen DJ’lerden Çağrı Baki sahne aldı. Birbirinden güzel ve eğlenceli müziklerle Kapaklılı vatandaşlara güzel bir akşam yaşattı. DJ performansının sona ermesinin ardından Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özden Çağrı Baki’ye çiçek ve plaket takdim etti.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı