Tekirdağ’da önemli bir tesisin daha açılışı yapıldı. Sektör temsilcileri, galerici esnafı ve Tekirdağ protokolünün ilgi gösterdiği tesisin açılışında, otomotiv sektörü üzerine değerlendirmeler de yapıldı.

59 Oto Tek Galericiler Sitesi, Vatan Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı No:49 adresinde, Çevreyolu Yeni Sanayi Sitesi karşısında hizmet vermeye başladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkan Uzunlar açılışta yaptığı konuşmada, yeni oto galericiler sitesinin şehirde faaliyet gösteren oto galeri işletmeleri için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Uzunlar, Süleymanpaşa Belediyesi olarak projenin hayata geçmesinde ellerini taşın altına koymaktan çekinmediklerini ve şehrin ekonomik kalkınması için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Şehrimizde faaliyet gösteren tüm oto galeri işletmelerinin tek çatı altında toplandığı site açılışında sektör temsilcilerimizle bir araya geldik. İnanıyorum ki, şehrimizin otomotiv sektöründeki önemini daha da pekiştirecek olan yeni galericiler sitemiz, sektörün gelişimine katkı sağlayacak. Süleymanpaşa'mızı daha da ileriye taşıyan bu projede yer alan tüm paydaşlara teşekkür ederim. Süleymanpaşa Belediyesi olarak, şehrimizin ekonomik kalkınmasına yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Uzunlar,  tesisin oto galericiler ve şehre hayırlı olması temennisinde bulundu.

Muhabir: Murat Yasin Kıyıcı