Bu yıl 57’incisi düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nde Melek Mosso’nun sahne almasının ardından Türkiye’nin gündemine oturan Cüneyt Yüksel, istifasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yüksel, açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti Tekirdağ teşkilatlarında 2009 yılından bu yana hiç ara vermeden ilçe başkan yardımcılığı, il başkan yardımcılığı, ilçe başkanlığı ve il başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı gösterildiğini belirtti.

Yüksel, yol arkadaşlarıyla verdikleri üstün gayretle vatandaşların teveccühünü alarak Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğini, gece-gündüz demeden ‘Halka hizmet, Hakk’a hizmet’ anlayışıyla tüm vatandaşların şahitliğinde, şerefi, haysiyeti ve onuruyla Süleymanpaşa’ya hizmet ettiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, devletimize ve milletimize hizmet etmek için gerektiğinde mevcudiyetini dahi feda etmeyi göze alarak yola çıkmış insanlarız. Bu yolda, birlikte mücadele etmekten onur duyduğum dava arkadaşlarımı üzmek ya da kırmak asla aklımdan geçmemiştir. Bu nedenle kendilerinden tekrar helallik istiyorum. Konserde sanatçının özür dilemesi sonrasında anlık olarak yaşananların, teşkilatlarımızın hassasiyetlerine dokunmuş olması dolayısıyla, canımdan aziz bildiğim milletimden özür dileyerek; Cumhurbaşkanımızın, büyük ve güçlü Türkiye hedefi ile ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunda, daha fazla ülkemin gündemini meşgul etmemek adına, onurla hizmet ettiğim Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevimden feragat ettiğimin bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı.

Yüksel, “Esas olan Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devlete ve millete sadakatle hizmet etmek, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Gazete Bakış Haber Merkezi