Açılış törenine Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi Meclis Üyesi Yener Dursun, CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Sait Nayir, Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yaz Atölyeleri’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Saray Belediyesi Başkanı Özgen Erkiş şunları ifade etti:

“Biz ilkler ve enler bakımından henüz kendimizi sizlerle paylaşmadık. Zaman zaman fragmanlar olmuyor değil, bugün de onlardan birisindeyiz. İlk kez bir yaz okulunda Saray’da 800 bandı aşılıyor. Ben bu evlatlarımıza katılımlarından dolayı, Saray’ın gelecekte nasıl yaşanılır bir kent olacağını şimdiden sahiplenmelerinden ve bize müjdelemelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların nezdinde anne ve babalarını tebrik ediyorum. Her birinin pırıl pırıl alınlarından öpüyorum, hepinize saygılar sunuyorum. İlkler ve enler bakımından Saray’da yapacaklarımız daha sizlerle birlikte, nice örnekleriyle birlikte önümüzde serimlenecektir. Bunun da müjdesini veriyorum.”

Başkan Erkiş’in konuşmasının ardından sihirbaz, palyaço ve bubble show gösterisi ile çocuklar doyasıya eğlendi. Sihirbaz gösterisine katılan Başkan Özgen Erkiş, çocukların mutluluğuna ortak oldu. Açılış sonunda tüm çocuklara Saray Belediyesi tarafından dondurma ikram edildi.

Gazete Bakış Haber Merkezi