Şarköy ilçesi “Trakya Uçurtma Festivali”ne ev sahipliği yaptı.

Trakya ve Trak Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde, Yaratıcı Çocuklar Derneği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Şarköy Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Zahit Mungan ile “Trakya Uçurtma Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Hoşköy sahilinde düzenlenen şenliğe dünyaca ünlü uçurtma sanatçısı Zahit Mungan, 2023 yılında Çin’de düzenlenen 40. Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali’nde "Üç Boyutlu Şişme Uçurtma" dalında altın madalya, “Estetik Uçurtma” dalında ise bronz madalya kazandığı “Tavus Kuşu” uçurtması ve diğer üç büyük uçurtma ile katıldı.

ÇOCUKLAR UÇURTMA YAPMAYI ÖĞRENDİ

Şenlik “Uçurtma atölyesi” ile başladı. Çocuklar, kendi yaptıkları uçurtmaları Hoşköy Deniz Feneri’nden gökyüzüne saldı.

Profesyonel ve amatör uçurtma sevdalarının yoğun ilgisi ve büyük heyecanı ile gerçekleşen festival alanında gökyüzü renklendi.

Festival kapsamında müzik eşliğinde yiyecek, içecek, yöresel ürünler ve hediyelik eşya stantları da yoğun ilgi gördü.

DJ Murat Özdemir’in müzik performansı şenliğe katılanlara eğlenceli anlar yaşattı.

“AHTAPOT” İLGİ ÇEKTİ

gazetebakış-Şarköy’de “Trakya Uçurtma Festivali” düzenlendi2

Uçurtma festivali için Denizli'den gelen genç uçurtma sanatçısı Mustafa Topçu da “Ahtapot” isimli uçurtması ile dikkati çekti.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Başkanı Didem Çapa çocuklara katılım sertifikası verdi.

Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, festivalden hem çocukların hem de büyüklerin memnun kaldığını ifade ederek, önümüzdeki yıllar da benzer festivaller düzenlemek istediklerini ifade etti.

Festivalde Trakya ve Trak Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Adnan Kutman da konuşma yaptı.

Yaratıcı Çocuklar Derneği Başkanı Didem Çapa Hoşköy Deniz Feneri’ni sanatsal etkinlikler yapmak için özellikle kiraladıklarını dile getirdi.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı