Keşan Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde, “Keşan Belediyesi XVII. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası” düzenlendi.

Turnuvaya 6 ülkeden ve 25 ilden 147 sporcu katıldı.

Turnuvada Azerbaycanlı sporcu Aliyev Elnur 1’inci, Turan Asım 2’nci, Yıldız Serdar Murat ise 3’üncü oldu.

Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen XVII. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın ödül törenine, Keşan Belediyesi Başkan Vekili Yakup Balcı, Türkiye Satranç Federasyonu Bölge Temsilcisi Rafet Gülmez, Edirne İl Temsilcisi Umut Güney, sporcular ve sporcuların aileleri katıldı.

Törende konuşan Gülmez, dereceye giren tüm sporcuları tebrik etti.

Daha sonra söz alan Balcı, bu yıl 18’incisi düzenlenen Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın sona erdiğini belirterek, “Keşan Belediyesi olarak çok önemli bir turnuvayı geride bıraktık. Turnuvaya katılan tüm sporcularımız memnun. İnşallah önümüzdeki yıl 19.’sunu gerçekleştireceğiz. Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. 6 ülke ve 25 ilden 147 sporcumuzu Keşan’ımızda misafir ettik. Keşan Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlediğimiz turnuvamızda satranç ustaları ve satranç sporuna gönül veren sporcuların Keşan’ımızda olmasından dolayı son derece memnunuz. Bu anlamda turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Turnuvamıza katılan tüm sporcularımızı kutlarım” dedi.

KARDEŞ ÜLKEDEN GELEREK DERECE ALDIM

Turnuvada birinci olan Azerbaycanlı sporcu Aliyev Elnur, “Bu güzel turnuvanın düzenlenmesinde emeği olan başta Keşan Belediyesi olmak üzereherkese teşekkür ederim. Çok güzel bir turnuva düzenlenmiş. Azerbaycan’dan gelerek, birinci olduğum için çok mutluyum. Geçtiğimiz yıllarda da turnuvaya katılmıştım. Her geçen yıl üstene koyarak devam ediyor. Burada birinci olmak da çok güzel. Kardeş ülkeden gelerek derece aldım. Çok güzel bir duygu. Kelimelerle ifade edemiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Törende, A-B-C kategorileri, en iyi kadın sporcu, en iyi Türk sporcu, en iyi yerel sporcu, en iyi 16 yaş ve altı sporcu, en iyi 50 yaş ve üzeri sporcu, en iyi 8 yaş ve altı sporcu kategorilerinde başarılı olan sporculara, toplam 60 bin TL’lik ödüller takdim edildi.

Turnuvada görevli federasyon yetkililerine plaketleri sunuldu.

Gazete Bakış Haber Merkezi