Çınarlıspor Kulüp Başkanı ve Tekirdağspor Yöneticisi Hilmi Kıldıran, düzenlediği basın toplantısında, Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 2 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek kongresinde başkan adayı olacağını belirten Kıldıran, mevcut Federasyon Başkanı Mehmet Kaya’nın tekrar başkanlığa aday olmaması üzerine bu kararı aldığını ifade etti.

Mehmet Kaya’nın Tekirdağ’a büyük katkılar sağladığının altını çizen Kıldıran,  şu değerlendirmelerde bulundu:

”Mehmet Kaya federasyonumuzun kurucusu ve 25 yıl başkanlığını yapıyor. Kaya görevi boyunca sahaların kazanılmasından tutun futbol faaliyetlerinin yürütülmesinde büyük katkılar sağladı.  Ona çok müteşekkiriz. Kendisi artık yaşının ilerlediğini düşünüyor. Biz onun bırakmasını istemedik ancak aldığı karara da saygı duyuyoruz. 3 dönem Federasyon Başkanı Mehmet Kaya’nın yanında çalıştık.  Yılladır Futbol Federasyonunda görev aldım. Uzun zamandır Büyük Çınarlıspor Başkanlığı yapmaktayım. Bu dönem Federasyon Başkanlığına aday oldum. Seçildiğim takdirde tecrübemle görevin üstesinden geleceğim. Tekirdağ’a en iyi hizmeti yapmak için mücadele edeceğim.”

Muhabir: Serap Cömertoğlu İşcan