Usta tiyatrocu Haldun Taner’in yazdığı  ve Murat Atak’ın yönettiği tiyatro oyunu, Çerkezköy Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” tiyatro oyununu izleyicilerin beğenisini topladı. 
Oyunu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Cengiz Memiş de izledi.  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları Gökhan Azlağ, Aykut Karatay, Güray Özçelik, Hasan Tanılmış, Aylin Karaçay, Ezgi Dinçer, Damla Kaya, Kübra Tektaş, Kübra Kip, Anıl Kır, İsa Can Dinç, Ethem Kırk, Çetin Karagöz, Pelin Atal, Pınar Efe, Merthan Merdoğlu, Mehmet Ali Yılmaz, Anıl Tunç Karaersal ve Meryem Asil oyunda başarılı bir performans gösterdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, performanslarından dolayı tüm ekibi tebrik etti. Belediye Meclis Üyesi Cengiz Memiş de ekibe çiçek verdi. 

“GÖZLERİMİ KAPARIM, VAZİFEMİ YAPARIM”

Haldun Taner’in 1964 yılında yazdığı “Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım” adlı iki perdelik tiyatro oyunu, II. Meşrutiyet’ten 1960’ların sonuna kadarlık bir zaman diliminde Türkiye yakın tarihinde gerçekleşen toplumsal değişimleri Vicdani ve Efruz adlı iki karakterin yaşam hikayeleri aracılığıyla anlatıyor.

İki çocukluk arkadaşı olan baş karakterlerden Vicdani, saf, iyi niyetli, dürüst ve uysal bir kişidir. Efruz ise köşe dönücü, iş bitirici, fırsatçı biridir. Oyunda, bu karakterler üzerinden devleti sömürenler ve devlete itaat edenler arasındaki dengesizlik ele alınıyor.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı