Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Sosyal Paylaşım Mağazası’nı ziyaret ederek, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir’den mağazada yapılan eşya bağışlarıyla ilgili bilgi aldı.

Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak sosyal destek anlamında hizmetler büyüttüklerini söyledi.

Sosyal Paylaşım Mağazası’nı bir market havasında, ofisler de oluşturarak bir hizmet binasına dönüştürdüklerini aktaran Helvacıoğlu, “Hizmet binamızda psikoloğumuz, diyetisyenimiz ile her vatandaşımızın ne ihtiyacı varsa destek oluyoruz. Derdi olanın yanında olmak için çaba sarf ediyoruz.

Belediyeciliğin işi bu. Bunlar daha önce var mıydı? İnanın Keşan bunların eksikliğini yaşıyordu; ama artık dönemimizde belediyemiz ve müdürlüğümüz, alan elle veren eli buluşturuyor” dedi.

Ekip olarak bu alanda önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran Helvacıoğlu,

“Sizler de oyuncaktan ayakkabıya, kıyafetten beyaz eşyasına ve mobilyasına kadar evinizde ne var ne yok bize haber vermeye başladınız. Biz de gelip aldık. Her birinize çok teşekkür ediyorum. Bayram için de geçen hafta mesaj gönderdik, sonrasında o kadar büyük bir ilgi oldu ki; stoklarımızda ciddi bir şekilde bayram hediyelerimiz birikti. Bayramda çocuklarına bir kıyafet veya hediye alamayanlar bizlere gelip bu mağazamızdan hizmet
alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kurban Bayramı’nda kurbanlık eti bağışı yapmak isteyenlere çağrıda bulunan Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Her bayramda olduğu gibi, bu bayramda da alan elle veren eli buluşturmaya devam ediyoruz. Kurban eti vermek isteyenlere de sesleniyorum. Bizler burada hakkaniyet içinde çalışıyoruz. Sıramız var, hiçbir şekilde düzeni bozmadan hak edenlere kurban eti ve eşya gibi tüm hizmetleri veriyoruz. Keşan’da ikamet etmesi yeterli. Müdürlüğümüz ev ziyaretleri yapıyor. Zaman içinde portföyümüz o kadar çok güncellendi ki, 3 bin-5 bin arasında bir girdi oluşturduk. KİSEV vasıtasıyla aşevimizden 65 yaş üstü ve evde yalız yaşayan 300’e yakın aileye 3 öğün yemek gönderiyoruz. Onlara evlat oluyoruz.” 

Helvacıoğlu, Sosyal Paylaşım Mağazası ile Keşan’da yardımlaşma bilincinin daha da arttığını dile getirdi.

Keşan’da birliktelik oluşturduklarını, Paylaşım Mağazası ile kurumlarıyla ciddi bir katkı sağladıklarını vurgulayan Helvacıoğlu, “Hep birlikte hizmet üretiyoruz. Kalbimizin Keşan için attığını, bu bayram da herkes görecek. Çok çalışan ve Keşan’a dertlenen bir yapıya sahibiz. Kurban Bayramı öncesi sevindirmek için yola çıkın. Evinizde kullanmadığınız eşyalar vardır, kestiğiniz kurbanlar olur. Biz dualarınızı ve hayırlarınızı paylaşmak istiyoruz. Listelerimiz hazır” ifadelerini kullandı. 

Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir ise Paylaşım Mağazası’nın her geçen gün daha da güçlendiğini dile getirdi. 

Bu konuda muhtarların da çok büyük desteğini aldıklarını belirten Akdemir, “Keşan halkının güvenini kazandığımız için onlara çok teşekkür ediyorum. Yılın her anında mağazalarımıza bağış yapan gönüllülerimiz var. Biriken eşyalarının olduğunu söylüyorlar ve biz de gidip alıyoruz“ dedi.

Gazete Bakış Haber Merkezi