Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, ilçe ziyaretleri kapsamında Hayrabolu Kaymakamlığını ziyaret etti.

Soytürk, Kaymakam Eyüp Fırat, Belediye Başkanı Dr. Osman İnan ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Ardından Kaymakamlık makamına geçen Vali Soytürk, Kaymakam Fırat ile ’bir süre görüşerek ilçe ve ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Soytürk, Hayrabolu Belediyesini de ziyaret etti.

Ziyarette Belediye Başkanı İnan ile bir süre görüşen Vali Soytürk, Hayrabolu Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Soytürk, Muharip Gaziler Derneği Hayrabolu Temsilciliğini ziyaretinde,  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Gazi Ali Güz ve Gazi Ekrem Öztemel’in hal ve hatırlarını sorarak bir süre sohbet etti.

TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle çiftçilere dağıtılan yerli ve milli ayçiçeği tohumlarının verimini yerinde görmek için Yerli ve Milli Hibrit Ayçiçeği Tarla Günü Etkinliği düzenlendi.

Hayrabolu ilçesinde düzenlenen etkinliğe Vali Recep Soytürk’ün yanı sıra Hayrabolu Kaymakamı Eyüp Fırat, Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, ilçe protokolü ve çiftçiler katıldı. Etkinlikte, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin bir konuşma yaparak ekimi yapılan yerli ve milli hibrit ayçiçeği hakkında bilgiler verdiler. Yerli ve milli ayçiçeği tohumunu tarlasına eken çiftçilere teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Vali Soytürk biçerdöveri kullanarak ayçiçeğinin hasadını yaptı.

VATANDAŞLA BULUŞMA TOPLANTISINA KATILDI

Vali Soytürk, Vatandaşla Buluşma Toplantısı kapsamında Hayrabolu ilçesinin Kutlugün  Mahallesi’nde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Toplantıda mahalle sakinleri ile bir süre sohbet eden Vali Soytürk, sorun, talep ve beklentilerini dinleyerek not aldı. Çözüm için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Vali Recep Soytürk, Hayrabolu ilçesinde yapımı devam eden Millet Bahçesi’ni ziyaret etti. Millet Bahçesi’ni gezerek incelemelerde bulunan Vali Soytürk, yetkililerden bilgi aldı. 36 bin 840 metre alana sahip Millet Bahçesi’nde kıraathane, basketbol sahası, tematik bahçe, çocuk oyun alanı, spor alanı, oturma alanları, bisiklet ile yürüyüş yolu ve otopark yer alacak. Vali Recep Soytürk, Vatandaşla Buluşma Toplantıları kapsamında Hayrabolu ilçemiz İlyas Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyarette vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Soytürk,  sorun, talep ve beklentilerini dinledi. Çözüm için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Muhabir: İlkay Danacılar