ÖSYM tarafından açıklanan sonuçlara göre adayların Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi lisans ve önlisans programlarını tercih etme oranı önlisansta %100, lisansta %98,7 ile rekor doluluğa ulaştı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini (NKÜ) tercih edenlerin oranı her geçen yıl artıyor. Bu yıl üniversiteyi tercih eden öğrenci sayısı önlisans 1. öğretimde 3671, önlisans 2. öğretimde 388 ve önlisans toplamda 4059 olurken; lisans 1. öğretimde yerleşen sayısı 2456, lisans 2. öğretimde 194 ve lisans toplam yerleşende 2650 kişi oldu.

Önlisans ve lisans ile NKÜ’ye toplam yerleşen öğrenci sayısı ise 6709 olarak açıklandı.

8 Fakültede %100 doluluk oranı görülürken Ziraat Fakültesi’nde %97 ve Çorlu Mühendislik Fakültesinde %90 doluluk gerçekleşti. Meslek Yüksekokullarının tamamı ise kontenjan doluluk oranında %100’e ulaştı.

“BÖLGESİNDE ÖNCÜ VE ÖDÜLLÜ BİR ÜNİVERSİTE”

Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin kurumsal akreditasyon almış, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesine sahip, alanında uzman akademisyen kadrosuyla hızla büyüyen, bölgesinde öncü ve ödüllü bir üniversite olduğunu ifade etti. Açıklanan sonuçlara göre üniversitenin yine tercih
merkezi olduğunu aktaran Şahin, “Öğrencilerimize eğitim ve öğretimde çağın gereklerine uygun imkanlar sunarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Tekirdağ NKÜ Üniversitesi olarak, öğrencilerimize üniversitemizi tercih ettikleri için teşekkür ederim” dedi.

Şahin, açıklanan sonuçların üniversiteye, Tekirdağ’a ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Muhabir: Gülçin Kıyıcı